Budowa domu, fundamenty

Ciekawostki z branży beauty - co nowego w biznesie, co jest w trendach, co warto wiedzieć.
puńka

Budowa domu, fundamenty

Post autor: puńka »

Podpowiedzcie, skąd zamawiacie wszelkiego rodzaju kruszywa potrzebne do budowy? My mamy przed sobą dopiero zalewanie fundamentów i planujemy zamówić kruszywa z kopalni Żwiru GeoFiler:)
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 28
Rejestracja: 05 lip 2019, 12:09

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: kasiunia »

O wielu sprawach trzeba mysleć już na wstępie budowy.Z kruszywami nie ma problemu, bo w każdej okolicy są one dostępne... i nie wozi się ich kilometrami tylko kupuje w okolicy.Inaczej ma się sprawa na przykład z projektem budowlanym. Inaczej sprawa się ma na przykład z wyborem projektu budowlanego. Projekt możemy kupić w dowolnym miejscu w Polsce - szukając go w internecie a wybór jest spory. Mój brat szukając swojego projektu trafił do pracowni mg projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/narcyz-2 i tam trafił projekt jego zdaniem idealny. O takie rozmieszczenie pomieszczeń mu chodziło. pzdr
Teśka23

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: Teśka23 »

Często pod budowę domu trzeba wykonać wiele badań między innymi gruntu, czy pozwoleń, które nam są bardzo potrzebne pod względem takiej inwestycji. Zerknąć w tej kwestii możesz na dpl http://www.aquasoil.pl/oferta/badania-gruntu.html , gdzie zajmują się fachowo takimi właśnie propozycjami.
rafał

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: rafał »

Ja z doświadczenia wiem, że na dachu niestety niemożna oszczędzać i powinniśmy przed zamówieniem firmy dekarskiej zrobić porządny research. Ja tak zrobiłem i podjąłem współpracę z firmą https://www.solidnydekarz.pl/kontakt.
ą123ola

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: ą123ola »

Przed rozpoczęciem budowy domu i wylewaniu fundamentów, koniecznie jest przeprowadzenie prac geodezyjnych. Musi zostać wykonany pomiar wysokości niwelatorem czy pomiar odległości. Chcecie dowiedzieć się na ten temat więcej? Warto przeczytać - https://lamigo.pl/blog/209-jak-wykonac- ... -optycznym.
Łabina

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: Łabina »

puńka pisze: ↑02 paź 2020, 3:33 Podpowiedzcie, skąd zamawiacie wszelkiego rodzaju kruszywa potrzebne do budowy? My mamy przed sobą dopiero zalewanie fundamentów i planujemy zamówić kruszywa
Zerknij sobie na stronę składu kruszyw Podolski - Kruszywa https://podolski-kruszywa.pl/ my własnie u nich zamówiliśmy właściwie wszystko, mają dobre ceny.
Iwona Rybka

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: Iwona Rybka »

Oj pracy i formalności jest co nie miara. Ale potem, jak już wszystko jest skończone, urządzone, to po prosto bajka! A jak już dom jest gotowy, to warto też pomyśleć o zagospodarowaniu przestrzeni wokół i projekcie ogrodu. Wybór roślin i innych gadżetów, w szczególności mebli itp. Z całą pewnością warto szukać w necie inspiracji, jak np tutaj: http://e-krajna.pl/pl/12_biznes/5191_do ... odowe.html.
Naprawdę można trafić na ciekawe i innowacyjne pomysły ;)
ODPOWIEDZ