Budowa domu, fundamenty

Ciekawostki z branży beauty - co nowego w biznesie, co jest w trendach, co warto wiedzieć.
puńka

Budowa domu, fundamenty

Post autor: puńka »

Podpowiedzcie, skąd zamawiacie wszelkiego rodzaju kruszywa potrzebne do budowy? My mamy przed sobą dopiero zalewanie fundamentów i planujemy zamówić kruszywa z kopalni Żwiru GeoFiler:)
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 67
Rejestracja: 05 lip 2019, 12:09

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: kasiunia »

O wielu sprawach trzeba mysleć już na wstępie budowy.Z kruszywami nie ma problemu, bo w każdej okolicy są one dostępne... i nie wozi się ich kilometrami tylko kupuje w okolicy.Inaczej ma się sprawa na przykład z projektem budowlanym. Inaczej sprawa się ma na przykład z wyborem projektu budowlanego. Projekt możemy kupić w dowolnym miejscu w Polsce - szukając go w internecie a wybór jest spory. Mój brat szukając swojego projektu trafił do pracowni mg projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/narcyz-2 i tam trafił projekt jego zdaniem idealny. O takie rozmieszczenie pomieszczeń mu chodziło. pzdr
Teśka23

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: Teśka23 »

Często pod budowę domu trzeba wykonać wiele badań między innymi gruntu, czy pozwoleń, które nam są bardzo potrzebne pod względem takiej inwestycji. Zerknąć w tej kwestii możesz na dpl http://www.aquasoil.pl/oferta/badania-gruntu.html , gdzie zajmują się fachowo takimi właśnie propozycjami.
rafał

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: rafał »

Ja z doświadczenia wiem, że na dachu niestety niemożna oszczędzać i powinniśmy przed zamówieniem firmy dekarskiej zrobić porządny research. Ja tak zrobiłem i podjąłem współpracę z firmą https://www.solidnydekarz.pl/kontakt.
ą123ola

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: ą123ola »

Przed rozpoczęciem budowy domu i wylewaniu fundamentów, koniecznie jest przeprowadzenie prac geodezyjnych. Musi zostać wykonany pomiar wysokości niwelatorem czy pomiar odległości. Chcecie dowiedzieć się na ten temat więcej? Warto przeczytać - https://lamigo.pl/blog/209-jak-wykonac- ... -optycznym.
Łabina

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: Łabina »

puńka pisze: ↑02 paź 2020, 3:33 Podpowiedzcie, skąd zamawiacie wszelkiego rodzaju kruszywa potrzebne do budowy? My mamy przed sobą dopiero zalewanie fundamentów i planujemy zamówić kruszywa
Zerknij sobie na stronę składu kruszyw Podolski - Kruszywa https://podolski-kruszywa.pl/ my własnie u nich zamówiliśmy właściwie wszystko, mają dobre ceny.
Iwona Rybka

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: Iwona Rybka »

Oj pracy i formalności jest co nie miara. Ale potem, jak już wszystko jest skończone, urządzone, to po prosto bajka! A jak już dom jest gotowy, to warto też pomyśleć o zagospodarowaniu przestrzeni wokół i projekcie ogrodu. Wybór roślin i innych gadżetów, w szczególności mebli itp. Z całą pewnością warto szukać w necie inspiracji, jak np tutaj: http://e-krajna.pl/pl/12_biznes/5191_do ... odowe.html.
Naprawdę można trafić na ciekawe i innowacyjne pomysły ;)
dawiid

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: dawiid »

Zastanawiam się nad zakupem takim jak żwir , a firma Schuettflix zdaje się być czołowym dostawcą na rynku. Słyszałem, że ich produkty są wysokiej jakości, co sprawia, że są one atrakcyjną opcją dla osób poszukujących trwałych materiałów budowlanych
zuuzka

Re: Budowa domu, fundamenty

Post autor: zuuzka »

Akurat ja zastanawiam się nad tym by postawić na https://szurubruk.pl/czyszczenie-kostki ... -podgorne/ . Co do czyszczenia kostki brukowej to zdecydowanie jest to dobra opcja. Usługi są fachowo świadczone,a dodatkowo kostka po myciu wygląda faktycznie o niebo lepiej
ODPOWIEDZ