Alkoholizm w rodzinie

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Ważka

Alkoholizm w rodzinie

Post autor: Ważka »

Cześć kochani, czy wśród waszych bliskich pojawił się problem z alkoholem? Mój tata niestety od wielu lat zmagał się z tą straszną chorobą ale postanowił podjąć leczenie. Znaleźliśmy mu najlepszy ośrodek jakim jest Forest. Ojciec zawsze uwielbiał łowić ryby a tam oprócz standardowej terapii miał okazję również wędkować co dodatkowo go odprężało.
Syśka

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: Syśka »

Mój dziadek był alkoholikiem. Pamiętam gdy byłam dzieckiem kłótnie w domu i przysięgłam sobie, że nigdy nie popadnę w ten nałóg. Niestety mój mąż po stracie pracy zaczął coraz częściej sięgać do kieliszka na co nie mogłam pozwolić. Dałam mu ultimatum - odwyk albo rozwód. Na szczęście wybrał rodzinę i zgodził się na leczenie. Oboje szukaliśmy dobrego ośrodka i trafiliśmy na Nefo. Dzięki niemu zaczynamy nowy rozdział, bez uzależnienia.

bull polska
tośka

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: tośka »

Ostatnio na blogu Alkomedici https://www.alkomedica.pl przeczytałam artykuł o alkoholizmie w rodzinie oraz o przymusowym leczeniu. Moja rodzina od zawsze miała problemy z wujkiem, bo jest osobą uzależnioną. Cięzko jest szczególnie kiedy wujek wszystkiego sie wypiera i nie chce isc na terapie. Artykuł przydatny, polecam. i przychodnia we Wrocławiu również - usługi na najwyższym poziomie!
zośka

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: zośka »

zdecydowanie większe doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu specjalistycznych zabiegów implantacji esperalu potocznie zwanych wszywką alkoholową we Wrocławiu oferuje przychodnia https://esperal.wroclaw.pl/. Wysoka skuteczność i zadowolenie klientów poparte komfortem i bezpieczeństwem wraz z stosowaniem oryginalnego disulfiramu o tylko nieliczne aspekty przemawiające za ta placówka medyczna ;)
krzyś

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: krzyś »

Każdy po pracy lubi się zrelaksować, każdy ma też na to inny sposób. Jedni uprawiają sport, drudzy chodzą na spacery, ja jestem raczej mało aktywny - wolę usiąść przed telewizorem i napić się piwa. Początkowo była to nagroda za przetrwanie ciężkiego dnia w pracy, teraz jest to rytuał. Dlatego zapisałem się na detoks alkoholowy https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/
Rożal

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: Rożal »

Ważka pisze: ↑24 paź 2020, 17:52 Cześć kochani, czy wśród waszych bliskich pojawił się problem z alkoholem? Mój tata niestety od wielu lat zmagał się z tą straszną chorobą ale postanowił podjąć leczenie. Znaleźliśmy mu najlepszy ośrodek jakim jest Forest. Ojciec zawsze uwielbiał łowić ryby a tam oprócz standardowej terapii miał okazję również wędkować co dodatkowo go odprężało.
W Warszawie polecam centrum Medyczny Detox, mojemu taci pomogli wyleczyć się z długoletniego alkoholizmu
Maciek

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: Maciek »

Dużym krokiem jest już przede wszystkim to, że Twój tata dostrzegł problem. Wielu uzależnionych często odmawia pomoc i nie chce poddać się leczeniu. Trzymam kciuki, aby terapia przyniosła efekty. Z tego co czytałem na http://esperallodz.pl/esperal-wszywka-a ... wola-lask/, do tej formy leczenia warto jeszcze dodać leczenie farmakologiczne, np. w postaci wszywki alkoholowej. Rozwiązanie to cieszy się dobrymi opiniami w sieci.
barka

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: barka »

Tak, rzeczywiście pierwszym krokiem do wyjścia z uzależnienia jest przyznanie się do tego, że się je ma. Leczenie alkoholizmu opiera się na terapii i silnej woli, także wszywka alkoholowa Wrocław jest pomocna, zwłaszcza dla osób które tej woli nie posiadają i potrzebują pomocy z zewnątrz. Także trzeba udzielić wsparcia osobie uzależnionej, bo to jest bardzo trudny okres

jak czyścić wannę żeliwną
Jolka27

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: Jolka27 »

Poza przyznaniem się do problemu, osoba uzależniona musi chcieć się leczyć. Nie da się nikogo zmusić. Warto rozmawiać, ale to musi być decyzja osoby uzależnionej. Wiem, że najchętniej gdy ktoś z naszych bliskich ma problem chcemy jej pomóc za wszelką cenę, ale czasami nic nie możemy zrobić. Jeżeli osoba chora chce się leczyć to warto rozważyć odwyk alkoholowy i oczywiście terapię. Alkoholizm prawie zawsze idzie w parze z depresją. Musimy wyleczyć i ciało i umysł osoby chorej. Dlatego tak ważne jest, żeby leczyć kompleksowo. Mam nadzieję, że wam i waszym bliskim, którzy mają ten problem uda się wyjść z nałogu. Łatwe to nie jest, ale zdecydowanie się da.
diablicaa

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: diablicaa »

Takie problemy mogą męczyć, a przeżycia pojawiać się w przyszłości. Dlatego warto sprawdzić jakie są objawy depresji test można nawet przeprowadzić. Beck był naukowcem, który mocno skupiał się na tym problemie i ja mam wrażenie, że to będzie idealnym dobrem dla was, jeśli się przebadacie.
jotka

Re: Alkoholizm w rodzinie

Post autor: jotka »

Alkoholizm to niebezpieczny i destrukcyjny nałóg, który może zrujnować życie i związki. Na szczęście dostępna jest pomoc. https://alkodoktor.pl/ zapewnia implant alkoholowy, który działa w celu zmniejszenia głodu alkoholowego, ułatwiając uwolnienie się od uzależnienia.
ODPOWIEDZ