BHP

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Witraż

BHP

Post autor: Witraż »

Jak wygląda temat BHP w Waszej firmie? Posiadacie taki certyfikat: http://www.adees.net/iso_45001.php ? Przestrzegacie wszystkich zaleceń w każdej sytuacji? Ludzie raczej stosują się do wytycznych związanych z bhp?
Bagiński

Re: BHP

Post autor: Bagiński »

U nas prezes bardzo pilnuje, żeby wszyscy przestrzegali zasad BHP. I nie tylko jak jest jakaś inspekcja. Zawsze powtarza, że on chce spokojnie spać, a nie mieć nas na sumieniu. Kiedyś się z tego śmiałem, ale odkąd mam swoją rodzinę, to sam bardzo pilnuję siebie i kolegów. Prezes zamówił nam w egsystem-sklep różne akcesoria takie jak buty ochronne, rękawice, maski, na każdym rogu stoi gaśnica. Głupotą byłoby nie korzystać z tego.
Paweł

Re: BHP

Post autor: Paweł »

Ja polecam jednostkę, która zajmuje się certyfikacją zgodnie z ISO 45001. Jest to system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, który przyda się w firmach zarówno dużych, jak i tych mniejszych. Istnieje wiele korzyści związanych z posiadaniem systemu ISO45001 o których możecie sobie poczytać. Moim zdaniem naprawdę warto zainwestować w bezpieczeństwo własne i pracowników.
Awatar użytkownika
Mimozza
Posty: 80
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:40

Re: BHP

Post autor: Mimozza »

A i tu może przyda się firma https://meridus.pl i ich propozycje ubrań, butów i przeróżnych akcesoriów BHP? W większych przedsiębiorstwach, zakładach, warsztatach na pewno te się przydadzą.
tomażo

Re: BHP

Post autor: tomażo »

BHP to jedna rzecz ale pamiętaj też o zakupie gaśnic i innych środków ochrony przeciwpożarowej. Osobiście uważam, że gaśnica pianowa jest najskuteczniejsza i najbardziej nadaje się do domu, ponieważ nie zostawia śladów na gaszonych przedmiotach i powierzchniach. Jeśli do użytku domowego to warto zastanowić się nad gaśnica gastronomiczną, mi już nie raz się przydała w domu przy gaszeniu patelni.
zośka90

Re: BHP

Post autor: zośka90 »

Bardzo ważny jest także odpowiedni ubiór, który spełnia wymogi BHP. Warto więc rzucić okiem na przykład na buty robocze PPO: https://www.bhp-gabi.pl/m8,ppo-strzelce.html . Jest to polska firma, która zajmuje się produkcją takiego obuwia. W zakładach pracy bezpieczne trzewiki to podstawa.
Robertuś56

Re: BHP

Post autor: Robertuś56 »

Hej! Posiadacie w swoich firmach, domach kamizelki ostrzegawcze? Jest to bardzo ważny element, który każdy powinien mieć. Ja swoje kamizelki zamawiam w sklepie BHP Technik https://bhptechnik.pl/odziez-ostrzegawc ... chronna-20. Są one w bardzo atrakcyjnych cenach i na każdą kieszeń. Macie coś z tego sklepu? ;)
Awatar użytkownika
kaktusowa
Posty: 74
Rejestracja: 26 lip 2019, 20:11

Re: BHP

Post autor: kaktusowa »

W domu to raczej nie ale w firmie mamy wszystko co trzeba. Zatrudniamy firmę https://www.agm-konsulting.pl/ która zapewnia nam wszystko co niezbędne jeśli chodzi o BHP. To wygodne bo taki outsourcing bhp to niewielkie koszty a mam pewność że firma jest idealnie zabezpieczona pod tym względem
Zbyś

Re: BHP

Post autor: Zbyś »

Ja to zawsze się boję o odzież, bo często ludzie zapominają, że ona musi być odpowiednia dla danego stanowiska. Często potrzebna jest taśma uszczelniająca szwy http://loxy.pl/produkty/uszczelnianie_s ... nia-szwow/ ale nie wszyscy ją stosują.
Awatar użytkownika
informatyk
Posty: 203
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:04

Re: BHP

Post autor: informatyk »

Jeśli już poruszono kwestię samych zasad BHP to jak dla mnie także ważną sprawą jest właściwe oznakowanie dróg ewakuacyjnych w budynkach oraz oczywiście w zakładach pracy. Po przeczytaniu artykułu http://hftsem.com.pl/znaki-ewakuacyjne- ... ach-pracy/ moim zdaniem wiem o wiele więcej na ten temat.
Ćwieku

Re: BHP

Post autor: Ćwieku »

Tak naprawdę samo przestrzeganie zasad BHP jest niezwykle ważne ale moim zdaniem nie możemy zapominać również o PPOŻ. Właśnie dlatego chciałbym każdemu polecić bardzo fajny artykuł https://znaki-bhp.pl/gasnic-klasyfikacj ... kterystyka w którym dokładnie opisano jakie mamy gaśnice oraz je sklasyfikowano.
ODPOWIEDZ