Instalacja elektryczna

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Awatar użytkownika
Alka
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2020, 19:06

Instalacja elektryczna

Post autor: Alka »

Witam! niedługo zabieram się za odnowę instalacji elektrycznej w domu. Mieszkam na górze, a tutaj są strasznie duże wyładowania elektryczne w trakcie burzy. Zastanawiam się więc nad jakimś dobrym systemem odgromowym ,a widzę ,że w tym sklepie https://sklep.cseie.com.pl/ są takie elementy do takiego systemu. nie jestem jednak pewna co jest dokładnie potrzebne. Może moglibyście mi jakoś doradzić w tej kwestii?
Awatar użytkownika
Julka
Posty: 23
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:50

Re: Instalacja elektryczna

Post autor: Julka »

Systemu odgromowego nie posiadamy, ale znam producenta osprzętu elektrycznego, który może Ci pomóc przy wymianie instalacji. Firma Erko robi złączki, mierniki czy końcówki kablowe: https://erko.pl/koncowki-kablowe-do-kabli-aluminiowych/. Dodam że to polski producent :)
Awatar użytkownika
młoda
Posty: 70
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:18

Re: Instalacja elektryczna

Post autor: młoda »

O instalacji elektrycznej to ja się już trochę wywiedziałam, dlatego nie mam z tym problemów żadnych, ale zastanawia mnie, co mogę zrobić, jeśli chodzi o instalację wodną. Kilka osób polecało mi zamontować pompę hydroforową i dokupić do tego jakieś zbiornik wimest , ale no ja sama nie wiem. Czy to Waszym zdaniem ma sens? Jak to widzicie?
Awatar użytkownika
informatyk
Posty: 205
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:04

Re: Instalacja elektryczna

Post autor: informatyk »

Ogólnie instalacja elektryczna musi być wykonana bardzo dobrze, gdyż musi służyć nam na lata. Ja jestem jeszcze przekonany, iż kiedy posiadamy ofertę na prąd dla firmy z https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/ to faktycznie takie połączenie zapewni nam komfortowe korzystanie z energii elektrycznej.
Awatar użytkownika
Frania
Posty: 375
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:00

Re: Instalacja elektryczna

Post autor: Frania »

Jeśli chodzi o dostawcę prądu, to moim zdaniem dobrym wyborem byłaby współpraca z firmą respect energy. Słyszeliście o niej? Jest to firma, która dostarcza energię elektryczną pochodzącą w 100% z odnawialnych źródeł ;) Jestem przekonana, że bylibyście zadowoleni ze współpracy ;)
ODPOWIEDZ