naturalne miody

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Awatar użytkownika
Alfons
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2022, 17:54

naturalne miody

Post autor: Alfons »

Forumowicze, gdzie kupujecie naturalne miody i inne produkty pszczele? Ja za żadne skarby nie kupiłbym ich w zwykłym markecie, bo dobrze wiem że z naturalnymi produktami one nie mają nic wspólnego. Wolę w zamian za to robić zakupy online i mieć pewność, że otrzymam dobrej jakości produkt i to w sensownej cenie. Jakie wy macie podejście? Jestem bardzo ciekawy ;)
rewelka

Re: naturalne miody

Post autor: rewelka »

No właśnie to jest to, aby znaleźć naturalne miody.... Ale ja też już znalazłam idealne produkty dla siebie. A mam tutaj na myśli firmę https://krolewskie-miody.pl/kategoria-p ... rzepakowy/ - u nich można znaleźć sprawdzone i wyselekcjonowane produkty. Także warto zawitać na ich stronie.
Kazimierz68

Re: naturalne miody

Post autor: Kazimierz68 »

Ja mieszkam w lubuskim i tutaj mamy sporo lokalnych pasiek. Zdarza mi się kupować w różnych, ale mam kilka ulubionych, gdzie kupuję większe zapasy dla siebie i rodziny. Najlepsza chyba to ta pasieka https://www.123miody.pl/pasieka/rozowyulikpl-i644/, fajnie położona. Dookoła są pola rzepakowe i akacjowe lasy, więc miód odmianowy jest idealny. Szkoda, że nie wysyłają, ale ponoć jak się zadzwoni i umówi, to mogą wysłać. Jeszcze tego nie próbowałem.

Uważam, że w moim województwie są najlepsze miody, bo jest tu dużo pól, lasów i łąk. No i pszczelarze bardzo dbają o to, żeby sadzić rośliny miododajne, z których korzystają też inne owady zapylające, np. motyle, trzmiele czy chrząszcze. Fajnie zobaczyć taką pasiekę z bliska, jak to funkcjonuje i działa. Pszczelarstwo to bardzo ciekawa branża, bo wymaga odwagi. Sam bałbym się pracować przy pszczołach, bo przerażają mnie użądlenia. No i robi się straszny bałagan, bo ten propolis to jest masakrycznie klejący. Bywam czasem w znajomej pasiece i widzę, że to nie jest łatwe zadanie. Mimo to fajnie, że są ludzie, którzy chcą się tym zajmować i mają pasję. Bo do tego potrzeba bardzo dużo pasji, to nie jest zawód jak każdy inny. Z tego co zaobserwowałem, to większość pszczelarzy posiadanie uli traktuje jako hobby i mają niewielką ilość uli. Pracują gdzieś dodatkowo na etacie, bo z pszczelarstwa utrzymać się ciężko, jak się ma dziesięć czy dwadzieścia uli. I też uzyskanie pozwolenia na sprzedaż miodu to biurokratyczna katorga, inaczej się tego nazwać nie da. Cóż, mam nadzieję, że pszczelarze sobie poradzą.
Mośka121

Re: naturalne miody

Post autor: Mośka121 »

Polecam wszystkim rolnikom i osobom, które mają swoje gospodarstwa i swoje uprawy bloga https://www.syngenta.pl/uprawy/kukurydza tam znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów i wpisów, które dotyczą informacji o uprawie i ochronie roślin. Poczytajcie. Zachęcam.
sabi992

Re: naturalne miody

Post autor: sabi992 »

Skoro mowa o miodzie, to koniecznie warto też wspomnieć o pszczołach. Wiecie, dlaczego ich ochrona jest taka ważna? Jeśli jeszcze nie, to zerknijcie na stronę https://www.pszczolamusibyc.pl/dlaczego ... -sa-wazne/ i tak sprawdźcie wszystkie najbardziej istotne informacje w tym temacie.
ODPOWIEDZ