pompa ciepła

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Awatar użytkownika
Sonia_76
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2022, 5:37

pompa ciepła

Post autor: Sonia_76 »

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy opłaca się zamontować coś takiego jak pompa ciepła? Czy to jest instalacja, która jest w miarę ekonomiczna? Wiadomo, że przy obecnych cenach, to najbardziej ekonomicznie jest marznąć. Ale ja jednak wolę jak jest ciepło ;) Więc, ponawiam pytanie: czy pompa ciepła to dobry wybór? Czy jeszcze to przemyśleć? Kto może mi doradzić?
Żyrek

Re: pompa ciepła

Post autor: Żyrek »

Jak najbardziej ja również chcę dodać, że jak najbardziej samo korzystanie z pomp ciepła jest bardzo dobrym rozwiązaniem i gdy ktoś się jeszcze nad nimi zastanawia to myślę, że nie ma co zwlekać z decyzją. Ja u siebie jakiś czas temu zdecydowałem się na posiadanie pompy ciepłą Kaisai i dziś znów taką samą decyzję na pewno bym podjął.
Izaah

Re: pompa ciepła

Post autor: Izaah »

Najważniejsze to wybrać odpowiednią firme, która wykona porządnie instalacje i wszystkiego dopilnuje. Na przyklad możesz się w tej sprawie skontaktować z https://passive-instal.pl/ bo robią darmowe wyceny
aneczkaa

Re: pompa ciepła

Post autor: aneczkaa »

Myślę, że warto również tutaj wspomnieć o firmie https://duneko.pl/fotowoltaika/ , która już długi czas jest na rynku i cieszy się pozytywnymi opiniami wśród klientów. Dzięki nim możecie zapewnić sobie pompy ciepła wraz z fotowoltaiką - a będzie to zdecydowanie doskonałe połączenie.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 58
Rejestracja: 05 lip 2019, 12:09

Re: pompa ciepła

Post autor: kasiunia »

Wydaje mi się ,że pompy ciepła są ostatnio najczęściej używanymi urządzeniami do ogrzewania domów. To dobrze , bo są to urządzenia, które nie emitują żądnych szkodliwych substancji. Owszem pobierają energię elektryczną ale w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną mogą być też tanim sposobem na ogrzanie domu.
Awatar użytkownika
dina
Posty: 335
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:52

Re: pompa ciepła

Post autor: dina »

W mojej ocenie bardzo dobre pompy ciepła ma do zaproponowania firma CNC Pompy Ciepła. Znajdziesz ich nawet na Facebooku: https://www.facebook.com/CNCPompyCiepla Generalnie to taka pompa ogrzewa wodę do odpowiedniej temperatury i działa bardzo cicho. Tak mówił mi znajomy, który zakupił od nich pompę.

blue rhino
Żuber

Re: pompa ciepła

Post autor: Żuber »

Decyzja o instalacji monoblokowej pompy ciepła powinna uwzględniać zarówno koszty początkowe, jak i przewidywane oszczędności z tytułu efektywności energetycznej. Systemy te są znane z wyższej wydajności w odpowiednich warunkach, co może przekładać się na obniżone rachunki za energię. O cenach i korzyściach można dowiedzieć się więcej, przeglądając ten link https://wiadomosciwadowice.pl/202307105 ... go-budynku co jest przydatne przed podjęciem ostatecznej decyzji.
aniiita

Re: pompa ciepła

Post autor: aniiita »

Myślę, że warto zainteresować się ofertą dostępną na stronie https://nesko24.pl/pl/c/Panele-fotowolt ... 124/1/full . Osobiście rozważam skorzystanie z niej, ponieważ panele fotowoltaiczne przenośne wydają się być solidnie wykonane i mogą być przydatne w wielu sytuacjach.
Wiedźmin

Re: pompa ciepła

Post autor: Wiedźmin »

Przy zakupie sterownika do pompy cyrkulacyjnej CWU ważne jest, aby sprawdzić, czy wybrane urządzenie posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i spełnia normy bezpieczeństwa. Z pomocą przychodzi strona https://pieknydom24.pl/jaki-sterownik-k ... cyjnej-cwu na której można znaleźć porady dotyczące wymaganych specyfikacji technicznych. Kupując sterownik zgodny z normami, użytkownik może być pewny, że jego system grzewczy będzie działał niezawodnie i bezpiecznie.
ODPOWIEDZ