RadaryOnline.pl

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Ojć

RadaryOnline.pl

Post autor: Ojć »

Cześć!

Spotkał się ktoś ze stroną z radarami online https://radaryonline.pl/? Na jakiej zasadzie to działa? Skąd oni mają aż tyle radarów? Znalazłem radar lotów, statków czy nawet mapę deszczu i burz. Można sprawdzać na bieżąco z małym opóźnieniem. Oni mają jakieś swoje satelity czy jak? Mógłby ktoś mi pomóc rozwikłać tę zagadkę? :D Dzięki wielkie za pomoc!
WójciQ

Re: RadaryOnline.pl

Post autor: WójciQ »

Znalazłem trochę na ten temat :
Żołnierze na linii frontu podczas ii Wojny Światowej odkryli, że radar, którego używali do śledzenia nadlatujących samolotów wroga, wykrywał również opady deszczu, dając im możliwość czuwania zarówno nad burzami, jak i samolotami. Meteorolodzy badali to zjawisko po zakończeniu wojny i rozwinęli tę technologię w narzędzie, z którego korzystamy na co dzień.

Stany Zjednoczone mają ponad 120 radarów pogodowych w całym kraju stale pilnujących nieba, aby zapewnić nam bezpieczeństwo bez względu na to, co pojawi się na horyzoncie. Radar pogodowy składa się z obracającego się naczynia chronionego przez dużą białą kopułę; to naczynie wysyła impulsy energii (wiązkę radaru) do atmosfery w celu wykrycia obiektów takich jak deszcz lub grad. Jeśli wiązka radaru napotka obiekt, część promieniowania odbije się od niego i powróci na miejsce radaru.
https://radar-opadow.live/mapa-opadow/
romek80

Re: RadaryOnline.pl

Post autor: romek80 »

Jeśli chodzi o stronę https://radaryonline.pl/ to mogę ją również serdecznie pozdrowić i polecić. Mój brat miał do nas przylecieć dzień przed wigilią w tym roku, czyli 23go grudnia. Wszystko fajnie. Już ubieraliśmy się i zbieraliśmy do auta. Nie mieliśmy z nim kontaktu, no ale powinien być już w drodze (z Irlandii). Z ciekawości znalazłem na tej stronie radary lotów i coś mnie tknęło żeby sprawdzić. I co? Okazało się, że jego lot został opóźniony z Dublina o blisko 2h! Dzięki tej stronie zaoszczędziliśmy sporo nerwów i jeszcze więcej czasu. Jak się później okazało, bratu telefon upadł na posadzkę i się rozbił, przez co nie było z nim kontaktu. Dzięki niemu też odkryliśmy stronę pozycz kase gdzie brat wziął szybką pożyczkę (na 3 dni, bo czekał na przelew z Irlandii) i kupił telefon jeszcze tego samego dnia. Polecam!
ODPOWIEDZ