Rozwód kościelny

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Awatar użytkownika
amina-76
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2019, 21:25

Rozwód kościelny

Post autor: amina-76 »

Cześć, mam pytanie, może się orientujecie...? Czy fakt, że z moim byłym mężem mamy dzieci może utrudnić mi uzyskanie rozwodu kościelnego?
Awatar użytkownika
omar
Posty: 6
Rejestracja: 21 maja 2019, 9:00

Re: Rozwód kościelny

Post autor: omar »

Nie, w trakcie procesu małżeńskiego sędzia nie bierze w ogóle pod uwagę "dobra dzieci" - tylko i wyłącznie czy małżeństwo zostało ważnie zawarte.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 13
Rejestracja: 05 kwie 2019, 18:47

Re: Rozwód kościelny

Post autor: Aneta »

No właśnie i nie można mówić o rozwodzie kościelnym, bo takich nie ma, tylko o stwierdzeniu nieważności małżeństwa. W takich sprawach bardzo polecam zgłosić się do adwokata kościelnego, chociaż na konsultację.
Awatar użytkownika
dalia_81
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2019, 7:36

Re: Rozwód kościelny

Post autor: dalia_81 »

dokladnie! polecam Kancelarię Salomon http://www.poradniasalomon.pl/
Pawełek

Re: Rozwód kościelny

Post autor: Pawełek »

Z tego co mi wiadomo to sam rozwód kościelny ciężko jest dostać ale jak najbardziej jest to możliwe. Ja również całkiem niedawno czytałem na stronie https://www.twojecentrum.pl/argumenty-d ... dowej.html jak w ogóle wygląda zbieranie dowodów i argumentów do samej sprawy rozwodowej.
pikową

Re: Rozwód kościelny

Post autor: pikową »

Jest sens w ogóle walczyć o coś takiego, czy nie lepiej zastanowić się nad klasycznym rozwodem? Może pomoże wam w tym temacie kancelaria Sobczak Maciejewska Zając? Bo z tego co słyszałam to bardzo fajnie sobie radzą z tematem, sprawy rodzinne to ich konik, więc może akurat mieliby czas dla Ciebie.
Awatar użytkownika
dina
Posty: 346
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:52

Re: Rozwód kościelny

Post autor: dina »

Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale może być znacznie łatwiej, jeśli wybierzecie dobrego adwokata. Ja tutaj szczerze mogę wam zarekomendować panią Joannę Poznańską z Warszawy. Mój mąż chciał rozwodu, zagarnąć cały majątek i dzieci - na szczęście nie udało mu się to. Cieszę się, że trafiłam na pomoc właśnie Pani Joanny.
Dziadek

Re: Rozwód kościelny

Post autor: Dziadek »

W sytuacjach, gdy orzeczenie rozwodu mogłoby spowodować rażące naruszenie zasad współżycia społecznego, sąd ma prawo odmówić rozwodu. Jest to rzadka sytuacja, ale podlega rozważeniu w niektórych przypadkach. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://kobietydlakobiety.pl/kiedy-sad- ... e-rozwodu/ i ochrona zasad współżycia społecznego jest ważnym aspektem w tych decyzjach.
Wariat

Re: Rozwód kościelny

Post autor: Wariat »

Pierwsza sprawa rozwodowa to również moment, w którym ustalane są tymczasowe zasady dotyczące alimentów i kontaktów z dziećmi. Sąd może wydać tymczasowe postanowienia, które będą obowiązywały do czasu zakończenia procesu rozwodowego. Ważne jest, aby znać swoje prawa i obowiązki na tym etapie, co można sprawdzić tutaj https://poradnikmalzenski.pl/jak-wyglad ... rozwodowa/ i znajomość tych zasad pomoże w lepszym przygotowaniu do rozprawy.
ODPOWIEDZ