Studia

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Awatar użytkownika
śnieżynka
Posty: 86
Rejestracja: 17 lip 2019, 19:51

Studia

Post autor: śnieżynka »

sama ostatecznie zdecydowałam się na kierunek zarządzanie projektami :http://www.wszop.edu.pl/oferta-edukacyj ... 79,54,4269 mam nadzieję, że się dostanę bo kierunek to super sprawa. Chcę szukać pracę w agencjach eventowych i impresariatach, urzędach miast i gmin, klubach sportowych, instytucjach kultury i nowoczesnych obiektach widowiskowo-sportowych.
Awatar użytkownika
lilona
Posty: 64
Rejestracja: 22 wrz 2019, 15:07

Re: Studia

Post autor: lilona »

A mnie od zawsze kręciły różnego typu kierunki medyczne i sama złożyłam papiery na pielęgniarstwo :) troszkę się naszukałam dobrej uczelni ale ostatecznie postawiłam na Mazowiecką Uczelnię Medyczną http://mum.edu.pl/studia-licencjackie-pielegniarstwo/. To był strzał w 10-tkę bo uczelnia prezentuje wysoki poziom, zajęcia są ciekawe i prowadzone w bardzo przystępny sposób. Jest sporo teorii i zajęć praktycznych :)
Awatar użytkownika
Frania
Posty: 375
Rejestracja: 23 maja 2019, 9:00

Re: Studia

Post autor: Frania »

Moim zdaniem oprócz wyboru odpowiednich studiów dla siebie warto również zatroszczyć się o swoją znajomość języka obcego, zwłaszcza języka angielskiego. Na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... -doroslych możecie zapoznać się z ofertą kursów angielskiego dla dorosłych organizowanych przez Szkołę Językową ProfiLingua. Szkoła ta działa już od wielu lat, więc myślę, że warto jej zaufać :)
Awatar użytkownika
Julka
Posty: 23
Rejestracja: 20 lut 2020, 19:50

Re: Studia

Post autor: Julka »

Zarządzanie to bardzo modny i prestiżowy kierunek, można też wybrać różne specjalizacje, na prywatnych uczelniach jest populany i oblegany, jest sporo chętnych. Ja myślałam o tej uczelni, bo daje wiele możliwości: https://vizja.pl/studia-wyzsze/zarzadzanie,wk6.html
Awatar użytkownika
Monika
Posty: 14
Rejestracja: 21 mar 2020, 22:08

Re: Studia

Post autor: Monika »

Dobrze Julka myślisz, jest z czego wybierać. Pamiętaj że jakaś specjalizacja może nie zostać uruchomiona, bo nie będzie chętnych, więc im większy wybór tym lepiej :)
Awatar użytkownika
ambush
Posty: 51
Rejestracja: 20 cze 2019, 8:51

Re: Studia

Post autor: ambush »

Jakbyście zastanawiali się nad tym jaki kierunek wybrać, by mieć w przyszłości dobrą pracę to polecam grafikę komputerową http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... omputerowa . Informatyka stale się rozwija i stale potrzebni są nowi specjaliści
Awatar użytkownika
ilka12
Posty: 26
Rejestracja: 10 gru 2019, 11:59

Re: Studia

Post autor: ilka12 »

Mam kolegę jeszcze z liceum, który poszedł na Logistykę. Uczelnia jest w Sopocie https://www.ssw-sopot.pl/Logistyka/ , przy okazji trochę mu też zazdroszczę lokalizacji. Bardzo sobie chwali wykładowców, poziom nauczania, studia są I stopnia z tego co pamiętam. A jakby nie patrzeć logistyka to taki na czasie kierunek.
Awatar użytkownika
Syliwa43
Posty: 90
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:57

Re: Studia

Post autor: Syliwa43 »

Żeby dostać się na dobre studia trzeba odpowiednio wysoko zdać maturę. A do matury przygotować porządnie może tylko dobre liceum. Jeśli jesteście z Warszawy to godne polecenia jest Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. To szkoła z tradycjami, prowadzi ją Fundacja Varsovia. To sumie jedna z najstarszych szkół średnich w stolicy. Wśród swoich absolwentów mają wielu laureatów, którzy zdobyli "bilet" na studia, dzięki jakiejś olimpiadzie czy konkursowi.
Awatar użytkownika
agahorak
Posty: 53
Rejestracja: 30 wrz 2019, 11:55

Re: Studia

Post autor: agahorak »

no tak jakby nie patrzeć, matura to podstawa :) Jeśli chodzi o ciekawe kierunki to mnie kręcą te około medyczne jak fizjoterapia czy położnictwo/pielęgniarstwo. Papiery będę składać na pewno na Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie. Siostra kończyła tu fizjoterapie jakiś czas temu, nadal trzymają poziom, zapewniają komfortowe warunki nauki.
Awatar użytkownika
iwa
Posty: 20
Rejestracja: 07 mar 2020, 13:19

Re: Studia

Post autor: iwa »

Ja jestem dopiero przed studiami jak i całą maturą. Siedzę w książkach i cały czas powtarzam temat, ale muszę przyznać że sporo pomogły mi też lekcje w ramach repetytorium maturzysty w tvp.
Awatar użytkownika
Frania23
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2020, 16:26

Re: Studia

Post autor: Frania23 »

Ja zdecydowałam się na studia administracja publiczna . Mój wujek od wielu lat prosperuje w administracji publicznej, wiele razy startował w wyborach a ja mu w tym pomagałam. Myślę, że to dobry kierunek dzięki któremu solidnie przygotuję się do pracy w przyszłości w samorządzie.
Awatar użytkownika
Małgosia
Posty: 38
Rejestracja: 12 maja 2020, 19:43

Re: Studia

Post autor: Małgosia »

Mnie interesuje grafika 3D, w przyszłości chciałabym pracować w firmie takiej jak https://theframe.pl/ to co tworzą to moim zdaniem sztuka, a zawód z tego co się orientowałam jest bardzo dobrze płatny. Mam skończone już jedne studia ale nie jestem zadowolona z zawodu dlatego chciałabym coś zmienić.
Awatar użytkownika
Kolorowa_Panienka22
Posty: 74
Rejestracja: 11 sty 2020, 14:07

Re: Studia

Post autor: Kolorowa_Panienka22 »

Mnie interesuje pedagogika kulturoznawcza. Warszawa ma nawet taką uczelnie, bo już zrobiłam wstępny przegląd https://wsp.edu.pl/specjalnosci/studia- ... or-kultury zastanawiam się jakie są perspektywy po tym kierunku.
Awatar użytkownika
Abby
Posty: 23
Rejestracja: 26 lip 2020, 18:11

Re: Studia

Post autor: Abby »

Dzisiaj mamy dostęp do najróżniejszych studiów, także można uczyć się tego co tak naprawdę chcemy. Tutaj https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/rachunkowosc-i-podatki możecie zapisać się chociażby na studia podyplomowe rachunkowość i podatki. Myślę, że ten kierunek dla mnie będzie idealny.
Baśka

Re: Studia

Post autor: Baśka »

to prawda, teraz jest dostęp do ogromnej ilości róznego rodzaju kierunków, każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Gdybyście kiedyś chcieli pracować w służbie zdrowia i zostać fizjoterapeutą lub pielęgniarką to zdecydowanie polecam studia na Mazowieckiej Uczelni Medycznej w Warszawie. Jestem absolwentką, mam same pozytywne doświadczenia :)
Wiśnia

Re: Studia

Post autor: Wiśnia »

Każdego interesuje coś innego, więc ciężko tutaj cokolwiek doradzać. Ja wybrałam studia zarządzanie w logistyce, warszawa oczywiście., a dokładnie to https://wwsb.edu.pl/specjalnosci/logist ... logistyce/ jeśli kogoś interesuje taki kierunek to jak najbardziej polecam, bo uczelnia bardzo przyjemna i fajni wykładowcy. Chodzi się tam z przyjemnością, nie z przymusu i konieczności.
Awatar użytkownika
mila8788
Posty: 267
Rejestracja: 13 sty 2020, 18:55

Re: Studia

Post autor: mila8788 »

Najważniejsze jest to, aby wybrać odpowiedni kierunek studiów. Nie jest to łatwe - trzeba przy tym myśleć o swoich możliwościach i o tym czy kierunek ma przyszłość. Moim zdaniem warto wybrać finanse i rachunkowość, które oferowane są na stronie: https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/l ... chunkowosc od bardzo dobrej uczelni.
ODPOWIEDZ