Terapia uzależnień

Chcesz dodać wątek, ale nie możesz dopasować go go żadnej kategorii? Zajrzyj tu.
Awatar użytkownika
Xenia
Posty: 44
Rejestracja: 09 kwie 2019, 16:56

Terapia uzależnień

Post autor: Xenia »

W leczeniu każdego uzależnienia najważniejsza jest chęć i decyzja osoby z tym problemem. Zdarza się, że niektóre osoby potrafią poradzić sobie z tym same. Jenak w większości przypadków potrzebne jest wsparcie bliskich osób. Wtedy warto zdecydować się na jedną z najlepszych placówek terapeutycznych. Na przykład jest nią Ośrodek Wiosenna. Będę musiała do nich zadzwonić, bo niestety bliska mi osoba jest lekomanem.
Awatar użytkownika
bidon
Posty: 99
Rejestracja: 18 cze 2019, 22:53

Re: Terapia uzależnień

Post autor: bidon »

Sprawdź sobie koniecznie taki ośrodek jak Tratwa w Wiśle. Tam sa bardzo dobre warunki i mają świetnych specjalistów. Oni oferują dość długą terapię, a sam ośrodek jest świetnie usytuowany co też jest dużym plusem
Awatar użytkownika
dotin
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2019, 11:33

Re: Terapia uzależnień

Post autor: dotin »

Czytałam, że pomocny w leczeniu uzależnień może być olejek CDB 3%. Jest to substancja o ogromnym potencjale medycznym, dlatego wciąż trwają badania jaki jest jej wpływ na ludzki organizm właśnie w tym zakresie. Poczytajcie o tym, to ciekawy temat https://olejkonopny3.pl/.
Awatar użytkownika
absolka
Posty: 75
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:41

Re: Terapia uzależnień

Post autor: absolka »

Z tego co ja wiem to Ośrodek terapii Forest zajmuje się leczeniem uzależnień i to nie tylko tak popularnych jak alkoholizm ale też narkomanią i hazardem. Moja kuzynka miała tam praktyki i chwaliła bardzo kadrę psychologiczną i metody terapii dlatego co nie co o nich wiem. Więc jak ktoś ma problem to może niech tam zadzwoni

kora ściółkowa
Awatar użytkownika
Zosia
Posty: 66
Rejestracja: 10 gru 2019, 22:46

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Zosia »

Pomoc dobrego terapeuty jest nieoceniona w walce z nałogiem. W Krakowie świetnym miejscem są Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl pomogli wyjść na prostą bliskiej mi osobie i będę im za to wdzięczna do końca życia.
Awatar użytkownika
candy
Posty: 80
Rejestracja: 17 maja 2019, 12:52

Re: Terapia uzależnień

Post autor: candy »

W przypadku uzależnienia bardzo ważne jest wsparcie rodziny i bliskich nam osób. Jest to tak,że pewien element i to bardzo ważny w walce z uzależnieniem. Niektórzy uzależnieni bez takiego wsparcia nie poradzą sobie. Ja tego właśnie dowiedziałam się będąc na odwyku w Ośrodku Terapii Nefo do którego sama się zgłosiłam. Szczerze mówiąc już sama nie wiedziałam co robić dlatego też tam się zgłosiłam. To oni bardzo mi pomogli i dali wsparcie jakiego nie dostałam od moich bliskich. Teraz zaczynam życie na nowo sama bo wiem, że na ludzi pracujących w tym ośrodku zawsze mogę liczyć
ODPOWIEDZ