Terapia uzależnień

Używasz świetnego kremu i możesz go polecić? Chcesz się podzielić opinią o ulubionym producencie lakierów do paznokci? Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
Marek33
Posty: 67
Rejestracja: 22 paź 2019, 22:24

Terapia uzależnień

Post autor: Marek33 »

Jeśli zmagacie się z uzależnieniami, to powinniście pomyśleć o wsparciu z zewnątrz. Samodzielnie będzie Wam o wiele trudniej poradzić sobie z problemem. Najlepiej zajrzyjcie do https://poradniasalomon.com.pl/ i przekonajcie się o tym, dlaczego warto podejść do tego na poważnie.
Awatar użytkownika
Zosia
Posty: 66
Rejestracja: 10 gru 2019, 22:46

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Zosia »

Zerknijcie sobie na stronę ośrodka Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl/galeria/ - to miejsce, które daje osobie chorej, uzależnionej ciepłą atmosferę domu, a to jest bardzo ważne. Specjaliści, terapeuci którzy tam pracują, to ludzie z powołania, potrafią pomóc.
Awatar użytkownika
Xenia
Posty: 44
Rejestracja: 09 kwie 2019, 16:56

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Xenia »

W przypadku uzależnienia dobrze byłoby zdecydować się na pomoc odpowiedniej placówki. Myślę, że jedną z najlepszych jest Ośrodek terapii Forest, w którym psychoterapeuci z wyjątkowym oddaniem angażują się problemy pacjentów i ich rodzin. Prowadzą różne terapie w zależności od dolegliwości i nałogu. Najlepiej osobiście do ich zadzwonić i się dowiedzieć.
Awatar użytkownika
andzela
Posty: 45
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:02

Re: Terapia uzależnień

Post autor: andzela »

No tak, uzależnienia trzeba leczyć, ale tylko w wyspecjalizowanych punktach. Jednym z takich miejsc jest ośrodek Nefo. Tutaj leczą między innymi z hazardu, albo i alkoholu. Ważne, żeby chcieć się leczyć i robić to przede wszystkim dla siebie. Bo leczenie dla kogoś nie przyniesie takich skutków.
Awatar użytkownika
ja1234
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:48

Re: Terapia uzależnień

Post autor: ja1234 »

Niestety, ale uzależnienia to bardzo poważny problem w dzisiejszych czasach. Właśnie dlatego warto zawsze mieć na uwadze, żeby korzystać ze wsparcia takich ośrodków jak Nefo, gdzie pracują najlepsi specjaliści. To na pewno da Wam znacznie lepsze efekty pod kątem leczenia.
Awatar użytkownika
krajalka
Posty: 38
Rejestracja: 30 wrz 2019, 18:25

Re: Terapia uzależnień

Post autor: krajalka »

Mojej siostry małżonek po stracie pracy popadl w skrajny alkoholizm, rozwod wisial na wlosku a facet totalnie sie stoczyl. Troche trwalo nim dal sie przekonac do tego ze ma problem i powinien cos z tym zrobic. Ostatecznie wylądował w Wiśle w ośrodku Tratwa i tam stanal na nogi. Malzenstwo odżylo, nawet staraja sie o dzidziusia :)
Awatar użytkownika
dina
Posty: 352
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:52

Re: Terapia uzależnień

Post autor: dina »

Z własnego doświadczenia wiem, że walka z uzależnieniem w pojedynkę jest bardzo trudna, a wręcz niemożliwa. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć ośrodek leczenia uzależnień, dzięki któremu wrócicie do normalnego życia... wolni i szczęśliwi. Od siebie mogę polecić tę stronę https://osrodkiterapeutyczne.pl/ gdzie znajdziecie najlepsze rankingi.
Awatar użytkownika
mila8788
Posty: 267
Rejestracja: 13 sty 2020, 18:55

Re: Terapia uzależnień

Post autor: mila8788 »

O fajnym miejscu na terapię przeczytałam ostatnio na stronie https://internetnews.net.pl/forum/ Taki adres był potrzebny mojej przyjaciółce, więc jej poleciłam. Nie mam jeszcze konkretnych informacji, jak się to wszystko rozwinęło, ale śmiało mogę dać znać.
Diva

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Diva »

Aby terapia była skuteczna, osoba uzależniona musi mieć również wsparcie najbliższych oraz chęci podjęcia współpracy z terapeutą. Znam świetny ośrodek, w którym od wielu lat pomaga się uzależnionym. Jest to ośrodek Detoks Fenix, w którym początkowo pacjent przechodzi detoks, mający na celu odtrucie organizmu a następnie wprowadznie terapii.
miśka90

Re: Terapia uzależnień

Post autor: miśka90 »

Pomoc psychologiczna jest w rzucaniu nałogów nieoceniona. U mnie tak było z rzuceniem palenia. Same tabletki nie pomogły na długo. Trzeba było w głowie posprzątać. Znaleźć przyczynę palenia i nauczyć się panować nad odruchami. Polecam filmiki na stronie https://www.reset33.pl/ - mi pomogły baaaaaaaaaaaaaaaardzo
Jerzy

Re: Terapia uzależnień

Post autor: Jerzy »

Pomoc lekarzy, specjalistów, osób doświadczonych, w walce z nałogiem, jest niezbędna. Samemu trudno wyrwać się z sideł uzależnienia. Warto udać się na konsultację, aby lekarz ocenił stan danego pacjenta i zaproponował daną formę leczenia. Wydaję mi się, że na pierwszym miejscu wśród metod leczenia, nadal pozostaje wszywka alkoholowa, o której możecie poczytać na - https://esperalpoznan.pl/esperal-wszywk ... zno-lubon/. Za pomocą oddziaływania substancji czynnej, jaką jest Disulfiram, wytwarza się w alkoholiku awersja i wstręt do napojów procentowych. Głównie wywołane jest to przez ryzyko, jakie niesie ze sobą mieszanie etanolu z tym lekiem.
ODPOWIEDZ