samodzielna budowa

Szukasz porady dotyczącej pielęgnacji lub makijażu? Nie znalazłaś odpowiedzi w poprzednich kategoriach? Zajrzyj tutaj. na pewno ktoś Ci pomoże.
Awatar użytkownika
elton50
Posty: 31
Rejestracja: 09 sie 2020, 23:07

samodzielna budowa

Post autor: elton50 »

Postanowiłem jak najwięcej zrobić samodzielnie budując dom. Dlatego aby ułatwić sobie prace chciałbym wykorzystać przeciski pneumatyczne aby wykopać dziurę nie uszkadzając nawierzchni. Muszę przeprowadzić kable wokół domu, a robiąc to ręcznie bardzo dużo czasu bym stracił. Nie jestem pewny czy taki sprzęt można wypożyczyć. Może orientujecie się w temacie?
Maryś

Re: samodzielna budowa

Post autor: Maryś »

To nic nowego.Wiele osób buduje domy systemem gospodarczym... tak jest po prostu dużo taniej.Robocizna jest jednak bardzo droga.Pamiętajmy o tym ,że wybór projektu budowlanego jest jedną z ważniejszych rzeczy jakie musimy załatwić zaraz na początku budowy. Projektów w sieci jest bardzo dużo więc z pewnością znajdziemy coś co nas zainteresuje.Świetna ofertę mają w pracowni Mg Projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/ .Tam dodatkowo prócz dobrego projektu zyskaliśmy bonifikatę w wysokości 20 % za zakupiony projekt.Aktualnie trwa tam promocja z okazji Dnia Dziecka i potrwa do 16 czerwca br.
Łania29

Re: samodzielna budowa

Post autor: Łania29 »

My także budujemy dom systemem gospodarczym.To po prostu tańsze rozwiązanie a dobrze wiemy ,że każda złotówka jest ważna. Po przejściu etapu projektowania zwróćmy szczególną uwagę na dach.To najważniejsza konstrukcja w każdym domu więc trzeba znaleźć ekipę, która wykona go zgodnie ze sztuką budowlaną.Nam polecono firmę Mg Dachy - https://mgdachy.pl/prefabrykacja/, wiele elementów wykonują u siebie w fabryce a na miejscu budowy wszystko jest przycinane i skręcane. Fachowość i doświadczenie.MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel: +48 500 200 660,
mail: [email protected]
Filipuć

Re: samodzielna budowa

Post autor: Filipuć »

Zauważyłam, że teraz coraz więcej osób decyduje się na budowanie domu samemu własnymi siłami. I my także zastanawialiśmy się nad takim rozwiązaniem lecz z racji naszej pracy nie możemy sobie na to pozwolić. Więc szukając jakieś dobrej firmy budowlanej natrafiliśmy na informację odnośnie domów prefabrykowanych. I tak zainteresowała mnie technologia prefabrykowana jak w ogóle wygląda. Także wiedzieć coś więcej na ten temat także warto.
Anuśka45

Re: samodzielna budowa

Post autor: Anuśka45 »

Już na początku budowy mamy bardzo ważny moment, który będzie mieć wpływ na całość konstrukcji domu - to wybór projektu budowlanego. Później przychodzi już czas na właściwe budowanie. Pierwszy etap to - fundamenty i zbrojenie. Zbrojenie jest jednym z najważniejszych etapów prac na budowie - zresztą poczytajcie sobie trochę na fachowym blogu budowlanym - https://www.mgprojekt.com.pl/blog/zbrojenie/ .Tego etapu prac nie da się pominąć a jego dokładność jest bardzo ważna z punktu widzenia późniejszej konstrukcji domu.
Awatar użytkownika
Mimozza
Posty: 80
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:40

Re: samodzielna budowa

Post autor: Mimozza »

Ja to sobie więcej zostawiam na wykończenie, jeżeli chodzi o sprawy konstrukcyjne to nie bardzo się w tym czuje. Wolę jak ktoś kto się na tym zna to zrobi. Dużo nowych domów się stawia muszę przyznać. Ja uznałam, że fajnie będzie postawić na coś trochę innego i pod tym kątem przeglądałam projekty domów od Archon plus. Mają tu projekty poniżej 100m, też i na takie ogromne domy z garażem w bryle, bez garażu, płaskim, czterospadowym, dwuspadowym dachem. Jest tego pełno.
Zbuku

Re: samodzielna budowa

Post autor: Zbuku »

Znak zakazu jest ważnym elementem regulacji ruchu drogowego i jego samowolne postawienie może prowadzić do nieprzewidzianych skutków, w tym do zwiększenia zagrożenia bezpieczeństwa. Odpowiednie organy muszą upewnić się, że każdy taki znak jest zgodny z ogólnym planem zarządzania ruchem. Dla uzyskania dalszych wytycznych, jak postępować w zgodzie z prawem, polecam artykuł https://www.tugazeta.pl/1,czy-mozna-sam ... 55438.html i legalność i bezpieczeństwo powinny iść w parze przy takich decyzjach.
ODPOWIEDZ