Uzależnienie

Szukasz porady dotyczącej pielęgnacji lub makijażu? Nie znalazłaś odpowiedzi w poprzednich kategoriach? Zajrzyj tutaj. na pewno ktoś Ci pomoże.
gość

Uzależnienie

Post autor: gość »

Terapia uzależnień - macie jakieś doświadczenie? Czy to była terapia z psychologiem cy w ośrodku zamkniętym? Czy umiecie o tym mówić swoim bliskim?
Zimała

Re: Uzależnienie

Post autor: Zimała »

Cześć. Uczył mnie psychoterapeuta, że trzeba o tym mówić i nie ma czego się wstydzić. Tylko poprzez uświadamianie i całkowite przyjęcie problemu - można go zwalczyć. Tak samo trzeba rozmawiać z alkoholikiem o jego uzależnieniu wprost, bez omijania tematu. Jeżeli chodzi o zamknięte ośrodki to nie mogę się wypowiedzieć, bo nie miałam doświadczenia, natomiast leczyłam się tutaj: https://www.esperal.edu.pl/kielce/ i jestem całkiem zadowolona! Więc jeżeli ktoś jest z Kielc i szuka przychodni to polecam serdecznie.
duśka123

Re: Uzależnienie

Post autor: duśka123 »

Hej, mam pecha co do sąsiadów, zakłócają nasz spokój. Codziennie urządzają imprezy i spożywają alkohol, który powoduje bójki oraz kłótnię. To jest nie do zniesienia. Pewnie ośrodek terapii uzależnień Nefo by im pomógł. Co o tym myślicie? Macie jakiś inny pomysł?
Karoluś18

Re: Uzależnienie

Post autor: Karoluś18 »

duśka123 pisze: ↑02 cze 2021, 11:00 Hej, mam pecha co do sąsiadów, zakłócają nasz spokój. Codziennie urządzają imprezy i spożywają alkohol, który powoduje bójki oraz kłótnię. To jest nie do zniesienia. Pewnie ośrodek terapii uzależnień Nefo by im pomógł. Co o tym myślicie? Macie jakiś inny pomysł?
Jak sam widzisz, picie alkoholu nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego też nie rób tego samego. Na pewno terapia mu pomoże.
___
wszywka alkoholowa szczecin
andżelika

Re: Uzależnienie

Post autor: andżelika »

Również byłam uzależniona przez bardzo długi czas, ale na szczęście mąż namówił mnie bym zapisała się do ośrodka https://medox.org.pl/ i tutaj otrzymałam pomoc jak i wielkie wsparcie w walce z nałogiem. Teraz jestem całkowicie czysta, nie ciągnie mnie już do picia alkoholu
Pszczółka

Re: Uzależnienie

Post autor: Pszczółka »

Cześć, czy wy też macie wrażenie że czasami tłumaczyć osobie uzależnionej dlaczego powinna pójść na terapię to jak walka z wiatrakami? Ja od wielu lat próbuję namówić mojego ojca na leczenie.. Nawet zerwałam z nim kontakt na 2 lata i nic :( Nie wiem już jak na niego wpłynąć.. Chciałabym umieścić go w ośrodku Forest bo słyszałam, że jest najlepszy ale nie mam pojęcia już jakich argumentów użyć.
śliwka

Re: Uzależnienie

Post autor: śliwka »

Testy na obecność narkotyków i dopalaczy w moczu są skuteczne. Cechuje je wysoka czułość, więc są w stanie wykryć nawet niewielkie stężenie substancji w moczu. Sprawdź tutaj https://alkomaty.net.pl/32-narkotesty Istnieją co prawda przypadki błędnych wyników, ale są to sytuacji generalnie rzadkie. Istotny jest natomiast czas, który mógł upłynąć od zażycia narkotyku czy dopalacza.
Franek

Re: Uzależnienie

Post autor: Franek »

Około 12% Polaków ma problem z nadużywaniem alkoholu. Jest to dość duży odsetek ludzi. I z tego co widzę, coraz więcej osób chętniej sięga po ten rodzaj używki. Uzależniony będąc w ciągu alkoholowym, rzadko kiedy jest świadom tego, że stracił kontrolę nad piciem i nie chce się leczyć. Dlatego tak ważne jest wsparcie bliskich, którzy pomimo tego zachęcą go aby poddać się np. terapii czy też zaszyciu alkoholowemu w Węgrowie. Metod walki z nałogiem jest wiele, warto też nakłonić taką osobę na wstępie na wizytę ze specjalistą.
alicjages

Re: Uzależnienie

Post autor: alicjages »

Polecam Wam najlepszy ośrodek terapii uzależnień Wrocław. Moim zdaniem to jedyna skuteczna metoda, aby wyjść z uzależnienia. Pracują tam sami specjaliści, więc możemy być pewni co do jakości usług.
Awatar użytkownika
aneczka
Posty: 46
Rejestracja: 08 cze 2019, 10:58

Re: Uzależnienie

Post autor: aneczka »

W walce z uzależnieniem przydatna może być pomoc psychologa. Dlatego właśnie warto rozważyć terapię uzależnień. Na przykład w Poradni Zdrowia Psychicznego Empatio. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ .
presteme

Re: Uzależnienie

Post autor: presteme »

Cześć, zastanawiam się nad tym, co zrobić, żeby mieć odpowiednie kroki przed sobą. Boję się wielu rzeczy i koleżanka wskazała mi centrum pomocy psychologicznej warszawa . Podobno mogę tam sobie pomóc. Ciekawi mnie jednak, jak wy to widzicie, jakie macie zdanie na ten temat.
ODPOWIEDZ